S5830i Orjinal Türkçe Rom Kurulumu (Resimli Anlatım)5830i orjinal türkçe rom kurulumu

Merhaba arkadaşlar, bugün size Samsung Galaxy Ace S5830i’ ye nasıl orjinal Türkçe rom kuracağınızı göstereceğim. Ben şahsen bu romu kullanıyorum ve hiçbir konuda 6 ay dan bu yana sıkıntı yaratmadı. Romun kurulumunu sadece birkaç basit adımda resimlerle göstererek anlatacağım.

Ancak başlamadan önce önemli birşey söylemek istiyorum, yapacağınız herşey ve telefonunuzda oluşacak herhangi bir zarardan siz sorumlusunuz.

Önsözü de bitirdikten sonra nasıl kurulacağını anlatmaya başlayalım.

Rom’ un Özellikleri:

  • MODEL: S5830i
  • PDA: XXLF2
  • CSC: OJVLD2
  • MODEM: XXLF1

Öncelikle gerekli dosyaları indirmeniz gerekmektedir. (Kies, Odin, rom dosyaları vs.)

Kies’i indirmek için buraya tıklayınız.

Rom dosyalarını indirmek için buraya tıklayınız.

Bilgisayarınızın telefonunuzu tanıması için gerekli USB Driver dosyasını indirmek için buraya tıklayınız.

Daha sonra Kies’ bilgisayarınıza yüklemelisiniz, aksi taktirde cihazın driverları yüklenmemiş olur ve Odin yazılımı telefonu tanımaz.

Resim 1.
s5830i rom

Sonra Resim 1 de görüldüğü gibi indirdiğiniz dosyalarıın içinden Odin Programını açın. Programda Re-Partition, Flash Lock, Phone EFS Clear, Phone Botloader Update bölümleri kesinlikle seçili olmasın ! Auto Reboot ve F. Reset Time bölümleri seçili olsun.

Şimdi aşağıda ki adımları izleyin,

1. PDA dosyasını seçin (İndirdiğiniz klasörün içinde ki PDA dosyasını gösterin)

2. PHONE için MODEM dosyasını seçin (İndirdiğiniz klasörün içinde ki MODEM dosyasını gösterin)

3. CSC dosyasını seçin (İndirdiğiniz klasörün içinde ki CSC dosyasını gösterin)

Bu adımları yaptıktan sonra telefonunuzu download moda alarak bilgisayara bağlayın. Resim 2. de göründüğü gibi Odin telefonunuzu tanıyacak ve 4 numara ile belirttiğim kutucukta ışık yanacak ve 5 numara ile resim üzerinde gösterdiğim bölümde cihazın eklendiğine dair yazı çıkacak.

S5830i’ yi download moda almayı bilmiyorsanız bu yazımızı okuyabilir ve hemen download moda alabilirsiniz.

Resim 2.
s5830i rom

Ve geldik son adıma, eğer söylediğim herşeyi doğru yaptıysanız ve anlattığım gibi kutucuk yandıysa, Start butonuna basın ve rom yüklenmeye başlasın. Yaklaşık 1 dk sonra telefon 2 kere resetleyecek ve orjinal rom yüklenmiş olacaktır. Telefon resetlenirken felan sakın kablo bağlantısını kesmeyin, telefon tamamen açıldıktan sonra kablo bağlantısını kesin. Zaten Odin de tamamlandı tarzında bir yazı çıkar işlem bittiği zaman.

Evet arkadaşlar, hepsi bu kadar, gördüğünüz gibi çok basit. Umarım sorunsuz bir şekilde halledersiniz, aklınıza takılan bir soru olursa yorum olarak sormaktan çekinmeyin.

NOT: Eğer yükleme işlemi sırasında elektrik kesilir veya bağlantı koparsa telefon brick olur, ancak panik yapmayın telefonu download moda alarak bütün işlemleri en baştan tekrar yapın, telefonunuz düzelecektir. Çünkü bootloadera herhangi bir müdahalede bulunmadık.

Birde kesinlikle bu romu Samsung Galaxy Ace 5830i dışında bir cihaza yüklemeyin, cihazların bootloader dosyları farklı olduğundan telefonunuz full brick olur ve hiçbir şekilde açılmaz, şarj almaz; bu durumda telefonunuzu JTAG yaptırmanız gerekir. Sizin için zaman, para kaybı ve gereksiz sıkıntı olur.