Galaxy Ace GT-S5830i Telefonda ki Uygulamaları Hafıza Kartına Taşımaandroid uygulamarı hafıza kartına taşımak

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda “Galaxy Ace GT-S5830i” ve buna benzer telefon modellerinde telefonda yüklü olan uygulamaları nasıl hafıza kartına taşıyacağınızı, kullanmadığınız sistem uygulamalarını silerek nasıl telefonun hafızasında yer açacağınızı anlatacağım. Bunun için yazının devamını okumanızı öneriyorum.

Yukarıda anlattığım işlemleri yapmak için öncelikle Link2SD uygulamasını Google Play’den indirip telefona kurmanız gerekiyor. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ancak sadece uygulamayı indirmek yetmiyor,uygulamanın çalışması için telefonunuzun root lu olması gerekmektedir. Telefonunuzu nasıl root edeceğinizi bilmiyorsanız burayı okuyabilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra telefonunuza birkaç ayar yapmanız gerekiyor.
ayarlar

(Ayarlar – Uygulamalar – Gelişim – USB Hata Ayıklama)

Yukarıda gösterdiğim USB Hata Ayıklama Bölümünü etkinleştiriyoruz. Daha sonra Link2SD programını açıyoruz.

link2sd

Sırasıyla Seçenek – Ayarlar – Kurulum Yeri – Harici’ yi seçiyoruz. Artık kuracağımız uygulamalar otomatik olarak hafıza kartına kurulacaktır.

Şimdi gelelim telefonda ki uygulamaları hafıza kartına taşımaya:
link2sd 2

Filtreden dahili deki uygulamarı gösterin. Sonra hafıza kartına taşımak istediğiniz uygulamalara tıklayın ve açılan pencerede “sd karta taşı” seçeneğine tıklayınca uygulama sd kartına taşınacaktır. Bu işlemi bütün telefon hafızasında ki uygulamaları seçerek hepsine birden uygulayarak ta yapabilirsiniz.

Not: Eğer widgetini kullandığınız bir program varsa sd karta taşırsanız widget çalışmayacaktır. Bu durumda widgetını kullandığınız programları hafıza kartına taşımamanız gerekmektedir. Taşıdıysanız tekrar telefon hafızasına taşıyın, böylece uygulamanın widgetı tekrar çalışacaktır.

Yukarıda anlattığım işlemleri yapmanız durumunda belirli bir miktar yer açılacaktır. Ancak daha fazla yer açmak için kullanmadığımız sistem uygulamalarını silebiliriz. Bunun için aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz:

sistem uygulamalarını silmek s5830i

Filtreden “sistem” i seçerek sistem uygulamalarını görebilir ve resimde gösterildiği gibi işinize yaramayan sistem uygulamalarını silebilirsiniz. Ancak burada bir konuya değinmek istiyorum, bilmediğiniz sistem uygulamalarını silmeyin ! Sadece işinize yaramadığını düşündüklerinizi silin. Aksi durumda telefonunuzun çalışmasında aksaklıklar olabilir.

Not: Sistem uygulamalarını sildiğiniz zaman yedeğini almamışsanız birdaha geri getiremezsiniz.

Biz size silmenizi önerebileceğimiz birkaç uygulamanın listesini çıkardık. Bunları silerek telefon hafızasında yer açabilirsiniz.

Gmail,

Google Search,

Google Talk,

Street View on Google Maps,

Swype,

Voice Search,

Samsung Apps – SamsungApps.apk,

Samsung Hesabı – signin.apk,

SamsungAppsUNA2 – SamsungAppsUNA3.apk,

Yahoo Finance,

SamsungWidget_StockClock.apk,

ThinkfreeOffice.apk,

Ana Ekran İpuçları,

E-posta: EmailWidget.apk,

Haberler ve Hava Durumu,

İkili Saat,

Orman,

Social Hub,

Program Monitörü vs. vs.

Bu konu hakkında anlatacaklarım bu kadar, umarım işinize yaramıştır. Aklınıza takılan birşey olursa yorum olarak sorabilirsiniz, en kısa sürede geri dönüş yapmaya çalışırım.Pdfkutusu.com